У атрибутиці воротаря футбольні перчатки грають важливу роль. Без них гравця просто не випустять на поле. Вибрати якісний аксесуар не просто. Необхідно запам'ятати безліч різних аспектів і параметрів.

Навіщо голкіперу потрібні футбольні перчатки?

Основним завданням аксесуара є захист рук воротаря від механічних і фізичних ушкоджень. З їх допомогою зручніше відбивати м'яч, ловити або утримувати.

Головною особливістю називають їх унікальну неслизьку внутрішню поверхню. Гравець може взяти снаряд, не боячись, що той випаде.

Перчатки голкіпера відмінно захищають кисті спортсмена. Вони забезпечують достатню безпеку для пальців. Удар м'яча може бути сильним, але вони залишаться неушкодженими.

Крій та матеріали, що застосовуються при виробництві

Сучасні продукти створюються з 2-х варіантів:

 • Тканини натуральні - використовуються переважно в процесі матчу на штучній траві або в приміщенні;
 • Особлива синтетика (латекс) - підходять для природних полів, професійних матчів.

Виробники використовують два окремі види тканин для різних граней виробу (всередині і зовні).

Зовнішня сторона

Перчатки воротарські повинні добре захищати кисть футболіста від можливих травм і переломів. Виробники намагаються створювати вироби, які беруть на себе сильні удари. Ще вони полегшують контролювання м'яча. Вибираючи правильну тканину, гравець відіб'є снаряд набагато швидше. Використовують два види матеріалів:

 • Особлива піна, є тільки одношаровою - такий варіант використовується в недорогих та неякісних товарах;
 • Латекс - екологічно чистий, зносостійкий і дуже міцний, він зустрічається в дорогої продукції;
 • Відомі компанії, як правило, додатково оснащують продукти елементами, що захищають від травм, вивиху або навіть перелому.

Внутрішня сторона

Тут все набагато простіше, адже ця грань повинна допомагати гравцеві краще ловити м'яч. Для різних майданчиків використовується різна на дотик тканина. Наприклад, гладкі застосовуються при будь-яких умовах. Такі рукавички можуть підійти для звичайного поля, або ж спортзалу. Їх можна купувати навіть новачкам, початківцям пізнавати ази змагання.

Рифлена внутрішня частина підходить не завжди. Такі рукавички підходять тільки для матчу всередині приміщення. Головною перевагою цієї моделі можна назвати її довговічність. Навіть під час сильних навантажень вона не деформується, зате дозволяє відбивати від воріт навіть досить важкі удари. Основним мінусом рифленої поверхні є той факт, що нею складно хапати м'яч. Він буде постійно ковзати.

Перед покупкою воротарських рукавичок, зверніть увагу, що від якості внутрішніх граней залежить їх знос. Якщо грань гладка, продукція деформується набагато швидше. Це відбувається тому, що гравець частіше ловить снаряд руками, а не відбиває його.

Практичні всі сучасні варіанти рукавичок для голкіперів мають в своєму складі латекс:

 • Неякісні моделі оснащені всього лише 2 міліметрами цього матеріалу;
 • А ось професійні аксесуари відрізняються його високим вмістом, тому снаряд не випадає із руки, а для хорошої гри цей дуже важливий момент.

Види крою

Їх виділяють кілька:

 • Flat Palm - вироби з неординарною структурою, шви не ховають всередину, між пальцями є спеціальні вставки для забезпечення достатньої вентиляції, зручна і міцна модель, яка не спадає під час матчу, не деформується;
 • Roll Finger - відрізняються незвичайним зовнішнім виглядом і закрученою структурою, на кожному пальці є вставка з латексу, тому в них добре ловити снаряд, відбивати його;
 • Negative Cut - відрізняються наявністю швів всередині, що зручно для маленьких спортсменів, адже вони не будуть залишати сліди, також їх легко надягати;
 • Hybrid Cut - поєднує в собі всі особливості вищевказаних варіантів, тому їх купують любителі тотального контролю.

Вибираємо розмір воротарських рукавичок правильно

Це абсолютно не складне завдання. Для цього варто запам'ятати кілька головних етапів:

 • Вибрати вподобану модель;
 • Пам'ятати, що вона не повинна бути точного розміру долоні, а трохи більше (на кілька см), щоб від пальців йшов невеликий зазор.
 • В іншому випадку аксесуар заважатиме під час матчу, доставить дискомфорт, спаде або навіть натре шкіру.


Як вибрати рукавички для воротаря в залежності від рівня спортсмена?

Складності тут особливої ​​немає. Чим довше ви займаєтеся видом спорту, тим незвичніше і дорожче повинні бути вироби. Дитячі воротарські рукавички і для новачків рекомендовано вибирати більш дешеві моделі. Незважаючи на те, що низькоякісний матеріал швидше зношується, краще придбати в рік дві пари, ніж купити найдорожчий варіант, але так і не зіграти. Активні голкіпери і напівпрофесіонали можуть звернути увагу на відомих виробників, які випускають масові серії. Вони відрізняються приємною ціновою категорією і хорошими характеристиками. Професійним воротарям необхідно мати відразу кілька пар: для тренування, дружніх матчів і офіційних ігор.