Футбольна екіпіровка зазнала чимало змін за час існування гри. Спочатку спортсмени надягали на поле широкі і довгі штани, светри і шкіряні черевики. Для занять спортом використовувалася тільки бавовна, тому одяг виходив важкій, сильно сковував рух. Його зовнішній вигляд і основні характеристики мало чим нагадували сучасні моделі. Вперше синтетику застосували в 60-х роках минулого століття. Але навіть після того, як побачили, що вона є набагато краще, переходити на неї не поспішали. До складу додавали синтетичні нитки.

Змінили і крій. Незабаром стало зрозуміло, що він повинен бути зручним і практичним. Зараз всі речі роблять зі спеціальними вставками, які є еластичними і приємними до тіла. Футболістів має бути добре видно на полі. Тому тканини завжди яскраві, впадаючі в очі.


Який матеріал підходить для пошиття?

Сьогодні стовідсотковий натуральний продукт вже не настільки популярний для створення футбольної форми. Чому виробники відмовилися від нього? Цей матеріал досить добре пропускає повітря і вбирає в себе вологу, але при великих фізичних навантаженнях він стає дуже важким, заважає руху. Тому сучасні фірми зупинилися на синтетиці. Така технологія має всі необхідні для спортсмена параметри. Застосовують нейлон або поліестер. Перший є тонким, еластичним і легким. Другий - прекрасно пропускає повітря.

Професійні моделі коштують дорожче, ніж варіанти, які купують любителі. Вся справа саме в матеріалах. Навіть неозброєним поглядом можна побачити відмінності між формами. Але головним параметром залишається зручність гравця, а не яскрава зовнішність. Якщо вона виготовлена з природних компонентів, при виділенні поту вона швидко набирає зайву вологу і стає непідйомною. Щоб бігати швидко, не відволікатися на різні чинники і повністю розкривати свої таланти, футболістові потрібен поліестер. Він регулює тепловіддачу, відводить вологу і дозволяє шкірі "дихати".

Поліпшити характеристики компаніям допомагають додаткові елементи в складі. З цих же компонентів створюють шорти. А ось для гетр можуть використовуватися повністю синтетичні склади або ж поєднання природних ниток з синтетикою. Головне, щоб вони щільно облягали щитки і фіксували їх.

Для пошиття найкращої форми підходять наступні матеріали:


Люкс - висока щільність, тому вона надзвичайно міцна і довговічна. Це стовідсотковий поліестер, завдяки чому вона не розтягується. З неї шиють зимові варіанти футболістів і светри воротарів. Колір білий.

Ложна сітка - найпопулярніший матеріал. Штучний (100% поліестер). Його розробили спеціально для подібних речей. Зносостійкий, добре відводить піт, довговічний, не викликає алергічних реакцій, міцний. З нього створюють дитячі моделі.

Футер - натуральна річ, яка залишилася єдиною такою в спортивному сегменті. Може плентатися з двох або трьох ниток. Перший варіант більш тонкий і має підкладку. Другий - щільний і товстий, тому вважається ідеальним для холодної пори року.

Воротарське полотно - міцне і щільне, застосовується для створення штанів для голкіперів. Чорного кольору.

ClimaCool - нове полотно з синтетики, відрізняється середньою щільністю. Відмінно проводить вологу, добре "дихає", підтримує оптимальну для гравця температуру тіла.


Тканини сучасного виробництва сильно змінилися з тих пір, як з'явився футбол. Але навіть зараз створюються всі нові технології.

Який варіант краще вибрати?

В ідеалі кожному гравцеві необхідно мати відразу три комплекти: основну, гостьову і тренувальну. Всі вони мають свої функціональні відмінності.

Перед покупкою обов'язково зверніть увагу на наступні параметри:

  • Повітропроникні властивості;
  • Гіпоалергенність;
  • Легкість;
  • Практичність;
  • Міцність і довговічність.

Якісні моделі не будуть втрачати своєї практичності навіть після численних прань. Важливо, щоб вони не прилипали до шкіри під час тренувань або інтенсивних вправ, не рвалися при падіннях або ударах.

Комплект головної футбольної форми в обов'язковому порядку складається з наступних елементів: футболка, шорти, гетри, підтрусники і бутси. Тренувальні є більш різноманітними, адже підготовка до матчів може проходити при різних погодних умовах (футболки, майки, куртки, штани або шорти). Гостьова повністю повторює першу, але має інший відтінок або забарвлення.



Коли у виробництві брали бавовняні нитки, прання представляла собою складний процес. Нові технології не змінюються навіть при тривалому догляді. Зовнішній вигляд, фасон і інші особливості залишаються незмінними після падінь, ігри під дощем. Тим більше, що існує правило, згідно з яким гравець змушений виходити на офіційний матч в ідеальній екіпіровці.