13 жовтня 1928 року на футболках гравців "Челсі" і "Арсеналу" вперше з'явилися цифри. Випадкове нововведення зробило обов'язковим на майках багатьох топових клубів друк. А сьогодні це вважається незамінною частиною екіпіровки футболіста. Номер означав позицію на полі. Воротар отримував одиничку, лівий нападник - 11. Запасним спортсменам видавали футболки з тими, що йшли далі. Зараз багато що змінилося. В кращу або гіршу сторону - вирішувати не нам. Ми можемо вивчити всю історію.
Історія цифр на футболках
Першим, що порушив вже усталене правило, був голландець Йохан Кройфф. Він вийшов на поле в майці з 14-кою і зіграв настільки добре, що його команда відразу ж виграла. Він вирішив залишити "чотирнадцять" собі. А в своєму останньому матчі в кар'єрі йому довелося вийти на поле з 30-кою на спині.
У 1978 році вся збірна Аргентини крупно посварилася через вибір. Їх тренер (Менотті) знайшов чудовий вихід із ситуації: присвоїв спортсменам цифру відповідно з першою літерою прізвища. Цю ж традицію перейняли на чемпіонаті 1982 року. Хоча для знаменитого Марадони зробили виняток і дозволили грати під номером "10".
Хішам Зеруалі з Марокко також грав з незвичайною цифрою "0". Її навіть віддали йому посмертно, коли він загинув в жахливій катастрофі. Сьогодні команди мають і всіляко зберігають певні традиції, і рідко їх порушують. Московський "Торпедо" не привласнює гравцям "1", її віддали місцевим уболівальникам назавжди. Італійці намагаються уникати "17". У цій країні вона вважається символом різних нещасть і неприємностей.
У правилах FIFA годі й шукати чітких рекомендацій щодо вибору. Будь-хто може забирати будь-яку від 1 до 99. В історії були і цікаві винятки з цього правила. Адольфо Баутіста грав під "сотнею", що вважається незвичайним до сьогоднішнього дня.
Забобони футболістів пов'язані з нумерологією
Багато спортсменів впевнені, що їх успіхи / невдачі в матчах залежать від обраного номера, надрукованого на футболці. Вибір є для них вкрай серйозною справою. Півзахисник "Шахтаря" Жадсон, який встиг вписати своє ім'я в футбольну історію, вважає: його успіхи почалися після зміни "38" на звичайну "вісімку".
Нумерологія - давня наука про числа, яка вивчає їх вплив на життя людини. Практично всі культури і народності привласнюють числовому ряду (1-10) і його довільним, які з'являються в результаті поділу, обчислення, множення і складання, магічні властивості. Можна по-різному ставиться до подібних вірувань - сприймати з легким відтінком гумору або слідувати існуючим правилам. Але не варто зовсім заперечувати, що на наше життя впливають певні комбінації цифр.
Особливо сильно це помітно в футболі, де немає нікого без надрукованій інформації на спині. Тому при переході в інший клуб кожен ретельно вивчає вакантні "місця". Часто вони беруть дати свого народження, які приносять їм успіх. Так в "Дніпрі" з'явився 29-й Ротань, а в "Шахтарі" 18-й Левандовський. Найекстравагантніша витівка приписується Івану Саморано, який взяв "18" і перетворив її в "1 + 8".
Багато хто прагне пропустити "13-ку" з забобонних міркувань. Але не всі готові поділитися причинами свого вибору. Деякі бояться, що таким чином відвернуть від себе удачу. Нам залишається лише здогадуватися чому спортсмен вибрав ту чи іншу кількість. Іноді вони використовують спеціальну формулу, яка дозволяє обчислити "Число долі". Вона була придумана ще Піфагором.
Вирахувати його досить просто - для цього використовується дата народження. Складіть разом всі її цифри, а потім зведіть отриману суму до одиничного числа (крім 11 і 22 - вони залишаються незмінними). Втім, не всі носять на спині "свої" цифри. Але точно намагаються жити відповідно до отриманого результату. Якщо використовувати вищенаведену формулу, то можна дізнатися багато цікавого про свою долю.
Наприклад, якщо у вас вийшла "трійка", то ви є обдарованим, часто талановитим, веселим, товариським і розумною людиною. Це зазвичай творчі люди, які не можуть відноситься серйозно до свого життя, чому часто страждають.
Сучасними нумерологами прораховуються навіть числа душі, щастя, здоров'я, самовираження і досягнення. Футболісти є дуже забобонним народом. Вони додають "свої" номери і на футболки для виходу на поле, і на машини або в телефони. Особливо спантеличеним в цій області став український гравець Артем Мілевський.
Не завжди навіть у самих знаменитих легенд виходить взяти бажану майку. Так, Девід Бекхем під час переходу в "Реал" хотів узяти "77" (подвоївши сімку свого улюбленого кумира Еріка Кантона), але йому заборонили зробити це (основний склад в клубі бере від 1 до 25). Йому довелося узяти "23". Це, втім, не завадило йому добре виступати. Все-таки, талановита людина є талановитою, незважаючи на всі забобони і нумерологію.
3 Коментар
Ок
Мессі
Очень интересно и не скучно потому что я не люблю читать
Залишити коментар