Почали грати регулярно в футбол? Тоді варто подумати про вибір щитків футбольних. Аксесуар є необхідним як любителям так і професіоналам. Травмуватися завжди можна під час матчу і в процесі тренування. Початківцям футболістам часто складно розібратися в тому розмаїтті, що сьогодні пропонують виробники спортивного екіпірування.

Правила вибору футбольних щитків

Згідно з правилами, гравець зобов'язаний надягати цей аксесуар на поле. Немає регламенту лише щодо виду конструкції. Існує два види атрибутів, в залежності від довжини відносно ноги:

  • Полегшений варіант;
  • З додатковим захистом ахіллесова сухожилля і щиколотки.

Сам гравець повинен підібрати захист за індивідуальними потребами: "велика" або "маленька". Зазвичай, купується другий варіант, потім поступово переходить на перший.

Немає єдиного визначення, яким має бути розмір великих і маленьких щитків. Всі виробники випускають свої моделі і визначають цю характеристику самостійно.

Варто розуміти, що вироби з наявністю додаткових панелей є більш надійними і міцними. Але вони можуть заважати швидким рухам футболіста. Такі моделі складаються з щитків, матеріалу і деталей кріплення (штрипки), що дозволяють зафіксувати аксесуар на нозі.

Полегшені іноді звуться "вбудовані", так як вони складаються тільки з пластини і ремінців (рукава компресійного), щоб фіксувати їх. Подібні варіанти дозволяють добре відчувати м'яч і не ускладнюють рухи спортсмена.

Вибираємо матеріал і розміри щитків

Матеріал повинен бути міцним і легким. Ці параметри слід враховувати під час покупки. Найпоширенішими є:

  • Скловолокно - легке, з хорошою міцністю, але занадто жорстке;
  • Поліуретан - надійний, відрізняється міцністю, однак тяжкий;
  • Гума мікропориста - відрізняється легкістю і гнучкістю, пружна, на жаль, не міцна;
  • Пластик - недорогий варіант, хоча і не дуже надійний.

Всі щитки також оснащуються спеціальним м'яким амортизуючим прошарком, який виготовляється зі спіненого матеріалу. Щоб відводити піт і зайву вологу в спеку, його покривають особливою тканиною.

Дуже важливо підібрати правильний розмір, інакше виріб буде заважати в процесі матчу і негативно позначиться на його результаті. Для цього слід виміряти свою ногу від середини чашечки коліна до початку стопи. Отриману цифру варто помножити на 0,75. Так ви отримаєте потрібний вам розмір. Також орієнтуйтеся на своє зростання. Виробники пропонують спеціальні таблиці, в яких можна підібрати підходящий вам варіант швидко і без особливих проблем.

Якщо ви купуєте щитки для підлітка, який може мати нестандартну фігуру (наприклад, занадто довги ноги), краще зупинитися на першому варіанті вибору.

Як правильно одягати футбольні щитки?

Все залежить від конструкції самого виробу. При наявності лише панелі лицьової, необхідно надіти шкарпетку гетри. Захисну частину слід покласти на передню сторону гомілки і надійно закріпити кріпильним елементом (ремінці, липучки і т.д.). Натягується поверх іншої частини гетр. Бувають моделі без кріплень, щитки тоді просто вставляються всередину.

Більш ретельна фіксація можлива з тейп-стрічкою. Її обмотують по тканині гетр, щоб щиток не рушав вгору і вниз. Так цей спортивний атрибут тримається краще.

У вас варіант, який складається з панелі і компресійного рукава? Процес буде виглядати інакше. Надівається панчоха, потім носок гетри. Панель акуратно поміщається в панчоху або під низ (при наявності або відсутності особливої кишеньки). Далі потрібно натягнути гетри. Тягнущийся манжет з липучками або тейп-стрічка надійно закріплять щитки.

Деякі відомі футболісти використовують не тільки гетри або панчохи, але також шкарпетки. Вважається, що така конструкція дозволяє краще закріпити захисні лицьові панелі, які можуть сповзати в процесі гри. Спочатку надягають панчохи, потім шкарпетки. Вставляють щиток всередину і натягують носок так, щоб його гумка підтримувала панель донизу, не даючи останньої рухатися. Потім натягніть гетр.

Чи можна щитки футбольні прати?

Щоб ці футбольні атрибути служили вам якомога довше, необхідно знати, як правильно за ними доглядати. Перед використанням обов'язково перевіряйте на наявність будь-яких ознак зносу - подряпини, вм'ятини, тріщини. Якщо вони є, краще замінити захист. Пам'ятайте, що контакт з агресивними хімічними речовинами, гарячою чи холодною температурою призводять до втрати міцності.

Пам'ятайте, що прати подібні вироби можна тільки вручну. Температура води не повинна бути вище 30 градусів. Пральну машину використовувати категорично заборонено, як і суху чистку із застосуванням відбілювача. Після чистки вони повинні висохнути при кімнатній температурі, далеко від будь-яких джерел тепла. Зберігати рекомендується в прохолодному і сухому місці.